Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

 

Strona internetowa konkursu

„Matematyka z wesołymi Kangurkami”!

 

Edycja 2004/2005

 

Matematyka z wesołymi Kangurkami – 2004 grudzień

 

MATEMATYKA

z wesołymi Kangurkami

Nr 2 (2004/05)

 

 

Święta tuż, tuż …

 

        Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia – czas radości, refleksji i podsumowań. Każdy dzień przybliża nas do tych wspaniałych, ciepłych, rodzinnych świąt. Jednak zanim to nastąpi czekają Was jeszcze trzy tygodnie wytężonej nauki szkolnej. Nie zmarnujcie tych dni, nadrabiajcie braki – wszakże niedługo koniec pierwszego semestru. Jako przerywnik w nauce proponujemy serię świąteczno-noworocznych zadań. Powodzenia!!!

 

 

 

Zadanie 1             Święta tuż, tuż …

Jasio podczas strojenia choinki ułożył z bombek następującą równość:

+

+

=

 

Zamień bombki na cyfry tak, aby otrzymana równość była prawdziwa. Pamiętaj, że jednakowym bombkom odpowiadają jednakowe cyfry, zaś różnym bombkom różne cyfry.

  

 

Zadanie 2            Noworoczne odwiedziny

Matka ma 5 synów: Adama, Bartka, Cezarego, Darka i Edka. Synowie odwiedzają mamę systematycznie w sobotę: Adam – co tydzień, Bartek – co 2 tygodnie, Cezary – co 3 tygodnie, Darek – co 4 tygodnie i Edek – co 5 tygodni. 1 stycznia 2005 roku wszyscy odwiedzą mamę jednocześnie. Kiedy spotkają się znów razem wszyscy odwiedzając mamę. Podaj najbliższą datę spotkania.

 

 

Zadanie 3            Poświąteczne spóźnienie

3 stycznia 2005 Piotr jak zwykle wyruszył do szkoły. Droga zajmuje mu zwykle 20 minut. W pewnym momencie uświadomił sobie, iż zapomniał zabrać zeszyt z matematyki. Gdyby mimo to poszedł dalej, to przyszedłby do szkoły 8 minut przed dzwonkiem, zaś gdyby wrócił do domu po zeszyt, to idąc stale z tą samą prędkością spóźniłby się na pierwszą lekcję o 10 minut. Jaką część drogi przebył Piotr?

 

 

 

 

 

 

Życzymy Wam, aby czas zbliżających się Świąt, był dla Was czasem odpoczynku i relaksu. Nie zapomnijcie jednak o dobrych uczynkach i drobnych upominkach. Wszak nie ma nic przyjemniejszego, niż dawać ludziom szczęście i radość!!!

 

 

 

Radosnych, miłych Świąt Bożego Narodzenia

oraz Szczęśliwego Nowego Roku 2005.

 

 

 

UWAGA !!!

Przypominamy, że treści zadań znajdują się również w gablocie matematycznej na parterze szkoły.

 

Życzymy Wam  przyjemnej zabawy.

Rozwiązania prosimy dostarczyć do 5 stycznia 2005 do zaplecza sal matematycznych nr 105.

 

 

Ewa Słupczewska i Renata Staszkiewicz

 

Rozwiązania